Nejsem diktátor, řekl Zeman. V evropské politice mu prý chybějí 'skutečné osobnosti'

Problémem Evropy je podle prezidenta Miloše Zemana nedostatek osobností mezi politickými lídry. Řekl to v rozhovoru pro dnešní vydání prestižního deníku Financial Times. Zeman mezi evropskými politiky podle svých slov vidí řadu osob, ale jen minimum skutečných osobností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Zdroj: ČTK

Většina politiků po celé Evropě jsou podle českého prezidenta spíše straničtí funkcionáři než osobnosti s vlastním názorem.

Záliba v silných lídrech, jako byli Winston Churchill nebo Charles de Gaulle, a také třeba obrana kontroverzního maďarského premiéra Viktora Orbána. I toho si Financial Times u Miloše Zemana všímají. Podotýkají také, že on sám má svou osobnost rozvinutou snad až příliš.

Český prezident v rozhovoru mimo jiné odmítl, že by se po svém zvolení choval jako diktátor. Deník ale upozornil, že některé Zemanovy činy, například jmenování vlády Jiřího Rusnoka, už vyvolaly na české politické scéně velmi kontroverzní reakce. Dodal nicméně, že podle Bruselu jsou Zemanovy kroky stále v souladu s českou ústavou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj Českého rozhlasu v Bruselu Ondřej Houska rozebral Zemanův rozhovor pro Financial Times

V Bruselu zavládla podle názoru Financial Times úleva poté, co Miloš Zeman na Pražském hradě vystřídal Václava Klause. A to i když tam některé Zemanovy výroky nepřijímají s velkým porozuměním.

Dedík Financial Times dodává, že angličtina českého prezidenta je téměř bezchybná. Během celého interview prý Miloš Zeman prakticky neustále kouřil. Při své nedávné návštěvy Bruselu se ostatně nebývale tvrdě postavil proti zákonu, který má kouření omezit.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme