Nejsem loutkou Kremlu, ujišťuje Rusy miliardář Prochorov

Obyvatelé Ruska si mohou poslechnout první novoroční projev. Ruský podnikatel Michajl Prochorov v něm vysvětluje důvody, proč chce usilovat v jarních volbách o post prezidenta. Miliardář přesvědčuje veřejnost o tom, že není „projektem Kremlu“.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oligarcha a kandidát na prezidenta Michail Prochorov

Oligarcha a kandidát na prezidenta Michail Prochorov | Zdroj: ČTK

Podnikatel Michajl Prochorov ve svém novoročním internetovém poselství ujišťuje, že chce hájit zájmy té části ruských obyvatel, která se v posledních týdnech účastnila masových demonstrací, a také každého, kdo si osobní svobody cení víc než materiálního dostatku.

Prochorov, který za sebou má už jeden neúspěšný pokus o vstup do politiky v čele strany Pravá věc, se snaží rozptylovat podezření, že jedná na popud Kremlu.

Jak uvedl, jeho úsilí není součástí scénáře připraveného nejvyššími ruskými místy. Za záruku toho, že by po svém zvolení prezidentem pracoval v úřadu čestně a bez korupce, označil jeden z nejbohatších Rusů svůj majetek.

Lenka Kabrhelová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme