Chilanovi bylo podle dokladů 121 let. Zemřel tak zřejmě nejstarší muž na světě

V Chile zemřel ve středu pravděpodobně nejstarší muž světa. Celino Villanueva Jaramillo se podle tamních úřadů dožil 121 let. Deník Guardian napsal, že k úmrtí vedl úraz při pádu z postele.

Santiago de Chile Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celino Villanueva Jaramillo si při pádu z postele zlomil tři žebra, jedno z nich mu prorazilo plíci. Nejstarší muž světa podstoupil operaci, po několika dnech ale v nemocnici zemřel, informoval britský deník Guardian.

V Indonésii možná žije nejstarší člověk na světě. Podle záznamů mu je 145 let

Číst článek

Chilan dříve přes třicet let pracoval jako zemědělec. Za celý život se nikdy neoženil a neměl žádné potomky. K poslednímu odpočinku ho jeho přátelé uloží v pátek.

Přestože chilské úřady muže narozeného v červenci 1896 považovaly za nejstaršího na světě, v Guinnessově knize rekordů záznam nemá. Úředníkům nepředložil dostatek důkazů, že se skutečně narodil před 121 lety.

O veškerý svůj majetek včetně dokladů přišel při požáru, když mu bylo 99 let. Utrpěl při něm také lehké popáleniny a nadýchal se kouře. Chilský statistický úřad ale již dříve jeho datum narození potvrdil.

Za nejstaršího člověka světa je v současnosti považována 117letá Japonka Nabi Tadžimaová. Do své smrti v září loňského roku byla nejstarším člověkem na světě Jamajčanka Violet Mossová-Brownová, která žila 117 let a 189 dnů.

Nejstarším mužem planety je podle Guinnessovy knihy Japonec Masazo Nonaka, kterému je přes 112 let. Podle příbuzných je stále schopen pohybovat se na invalidním vozíku bez cizí pomoci.

Každé ráno prý čte po snídani noviny a baví ho v televizi sledovat zápasy sumó a samurajské filmy. Potrpí si také na sladké, zvlášť na dorty.

Ladislav Novák, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme