Nejstarší syn vůdce KLDR je proti pokračování dynastie

Nejstarší ze synů současného vůdce Severní Koreje Kim Čong-ila nesouhlasí se jmenováním svého mladšího bratra otcovým nástupcem. Kim Čong-nam to uvedl v rozhovoru pro japonskou televizi Asahi. Nejmladší z dětí, Kim Čong-un byl do vrcholných pozic v severokorejské vládě a armádě jmenován teprve před několika týdny. Stejně krátkou dobu se spekuluje i o jeho možném nástupnictvím v čele KLDR.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kim Čong-un (vlevo) | Zdroj: ČTK

„Osobně nesouhlasím s nástupnictvím svého nevlastního bratra do čela země a dynastie Kimů,“ nechal se slyšet nejstarší vůdcův syn Kim Čong-nam.

Na výběr jeho bratra Kim Čong-una do vrcholných stranických a armádních pozic Severní Koreje měly podle něj vliv vnitřní záležitosti v zemi. Přesto je ale podle něj potřeba rozhodnutí respektovat.

Takto otevřeně se vyjádřil k současné situaci v KLDR nejstarší ze synů současného vůdce, který byl do nedávné doby považován za prvního možného nástupce.

Po skandální cestě do japonského Disneylandu, kam vycestoval na falešný pas, ho ale otec zatratil. Kim Čong-nam. Nyní žije v Macau a Číně.

Kateřina Procházková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme