USA 0:1 Česko

Nejupocenějším městem světa je Phoenix

S rostoucími letními teplotami vychází ve Spojených státech každoroční seznam nejupocenějších měst. Hodnocení zohledňuje průměrnou váhu a výšku mužů a žen a také průměrné teploty ve městech v letních měsících. Podle společnosti vyrábějící antiperspiranty se lidé nejvíce potí v Phoenixu, ležícím na jihozápadě Spojených států uprostřed státu Arizona.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obezita | Zdroj: ČTK

Nelichotivé prvenství dosáhli obyvatelé Phoenixu podruhé za čtyři roky, hodinová letní procházka tam připraví chodce v průměru o tři čtvrtě litru potu za hodinu. Město přezdívané Údolí slunce svou polohu nezmění, ale s nadváhou svých obyvatel by mohlo něco dělat. V první desítce měst, kde lidí v průběhu června, července a srpna vypotí nejvíce, jsou ale hlavně města z Texasu a z Floridy. Do této skupiny se poprvé dostalo hráčské město Las Vegas.

Města, kde se lidé nejméně potí, leží severněji, ve státech Wisconsin a Colorado. Velmi málo propocených našli také v San Franciscu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme