Největší hackerský útok v historii: Yahoo unikla data miliardy uživatelů

Portál Yahoo přiznal další zásadní únik dat. Postihl zřejmě více než miliardu uživatelů po celém světě. Hackeři napadli servery společnosti v srpnu roku 2013 a podle odborníků na kyberbezpečnost jde o největší podobný útok v historii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Internet, hacker, počítač (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Hackeři podle společnosti Yahoo ukradli jména, telefonní čísla, hesla a emailové adresy více než miliardy lidí po celém světě. Údajně neunikly citlivé bankovní údaje ani data o platbách. Ukradené informace mohou podle společnosti zahrnovat také data narození a takzvané ověřovací otázky a odpovědi na ně. Hackerům by se tak mohly dostat do ruky hesla od uživatelských účtů. To by mohlo přinést potíže lidem, kteří používají stejná hesla pro své další internetové účty a služby.

Jde už o druhý zásadní útok na internetovou firmu. V září společnost potvrdila, že před dvěma roky hackeři ukradli data půl miliardy lidí. Nově odhalený případ vyšetřuje policie a americké úřady. Všechny uživatele Yahoo vyzvalo, aby si změnili hesla a bezpečnostní nastavení.

Yahoo čelí žalobě kvůli útoku hackerů. Ukradeny byly údaje o 500 milionech účtů

Číst článek

Oba případy podle AP vrhají pochybnosti na chystanou koupi digitálních aktivit firmy Yahoo telekomunikačním gigantem Verizon - obě společnosti se předběžně dohodly na částce 4,8 miliardy dolarů (121 miliard korun). Pokud by však oznámení úniků vedlo k odlivu zákazníků Yahoo, mohl by Verizon ztratit o obchod zájem.

Lenka Kabrhelová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme