'Největší hon na čarodějnice.' Trumpovi vadí vyšetřování jeho vazeb na Rusko

Americký prezident Donald Trump odmítl, aby údajné napojení jeho štábu na Rusko prověřil speciální vyšetřovatel. Ministerstvo spravedlnosti jmenovalo do čela vyšetřování bývalého ředitele FBI Roberta Muellera. Politici obou stran v Kongresu to vítají.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Trump se označil za oběť „honu na čarodějnice“ kvůli nezávislému vyšetřování jeho vazeb na Rusko. | Zdroj: Reuters

Prezident považuje jmenování nezávislého vyšetřovatele za „největší hon na čarodějnice v americké historii“.

Své rozhořčení na Twitteru ventiloval jen pár hodin poté, co uvedl, že se „těší na důkladné prošetření“ celé záležitosti.

Dvaasedmdesátiletý Robert Mueller bude mít v pozici vyšetřovatele rozsáhlé pravomoci a možnost stíhat jakýkoli trestný čin, který odhalí. Ministerstvo spravedlnosti jeho jmenováním reagovalo na sílící tlak znepokojených členů Kongresu.

Prezident čelí sílící kritice kvůli rozhodnutí zbavit se ředitele FBI, odhalit tajné informace ruským představitelům a zprávám o tom, že se snažil zastavit vyšetřování svého bývalého poradce pro národní bezpečnost.

Americký prezident čelí také kritice kvůli možnému vyzrazení tajných informací o Islámském státu Rusku. Trump ale takové nařčení odmítá. Bílý dům neobjasnil všechny souvislosti, upozorňuje bývalý náčelník generálního štábu české armády Jiří Šedivý.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme