Největší knižní veletrh světa začíná dnes ve Frankfurtu

402.000 titulů od vystavovatelů z více než stovky zemí. To je stručná vizitka největšího knižního veletrhu světa, který dnes oficiálně začíná v německém Frankfurtu. Hlavní hostující zemí přehlídky je letos Turecko a jeho literatura.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

knižní veletrh ve Frankfurtu | Zdroj: ČTK

V předvečer veletrhu na sebe upozornil prezident německého P.E.N. klubu Johano Strasser, který ostře kritizoval porušování lidských práv a represálie tureckého režimu proti některým autorům. Privilegium přednést na zahájení frankfurtské přehlídky slavnostní proslov připadlo nositeli Nobelovy ceny za literaturu Orhanu Pamukovi. Ten sám stanul v Turecku před třemi lety před soudem, protože psal o genocidě Arménů v roce 1915.

Hlavním tématem veletrhu by měla být i letos pokračující digitalizace knih a konkurence, kterou pro knihy představuje internet. Jeden z nejvýznamnějších autorů současnosti Brazilec Paulo Coelho k tématu uvedl, že síť sítí je třeba brát jako příležitost, a nikoli jako hrozbu.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme