Největší námořní přehlídka v novodobé ruské historii. V Petrohradě oslavují válečné námořnictvo

V Rusku slaví Den válečného námořnictva. V Petrohradě oslavy zahájili největší přehlídkou lodí a ponorek v novodobé ruské historii, a to přímo v historickém centru města.

Tento článek je více než rok starý.

Petrohrad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přehlídku přijímal jako vrchní velitel ozbrojených sil prezident Vladimír Putin. Z paluby prezidentského člunu si prohlédl koráby ruské flotily, včetně nejnovějšího přírůstku – fregaty Admirál Makarov, vybavené moderními raketovými komplexy Kalibr, schopné zasáhnout cíle na vodě, pod hladinou i ve vzduchu.

Dalšími magnety námořní přehlídky jsou největší atomová ponorka na světě Dmitrij Donský, těžký jaderný křižník Petr Veliký nebo raketový křižník Maršál Ustinov.

Putin prohlásil, že ruská válečná flotila důstojně odpověděla na nové bezpečnostní výzvy a přispěla k boji proti teroristům a pirátům.

Ruský prezident Putin na námořní přehlídce v Petrohradu | Zdroj: Reuters

Válečné loďstvo se už dopoledne seřadilo v ústí Něvy do Finského zálivu, po ramenech Něvy pluje až k pevnosti Kronštat. Petrohradské mosty jsou proto mimořádně zvednuté i ve dne.

Z tribun a nábřeží Něvy a z břehů Kronštatu sleduje velkolepou přehlídku desetitisíce lidí.

Minolovka ruského námořnictva při přehlídce v Petrohradu | Zdroj: Reuters

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme