Nejvíce se s evropskými penězi podvádí v Bulharsku a v Itálii

Podvody s evropskými penězi bují nejvíc v Bulharsku a v Itálii. První místo v počtu vyšetřovaných podvodů s prostředky Unie ale zaujímá Belgie. Je to hlavně kvůli tomu, že v ní sídlí většina unijních institucí. Česko vyšlo z výroční zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům s poměrně čistým štítem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

euromince | Foto: Evropská komise

S evropskými penězi se v Česku podvádí málo. Evropský úřad pro boj s podvody u nás v posledním roce vyšetřoval jen 2 případy. Jeden se týkal nakládání s unijními prostředky v zemědělství, v druhém případě šlo o celní podvod.

Se 42 vyšetřovanými případy ale vede pomyslný žebříček zneužívání evropských peněz Bulharsko. Polovina z podvodů zkoumaných v této zemi byla z oblasti zemědělských dotací. V těsném závěsu za Bulharskem je země s tradičním zločineckým podsvětím mafie a camorry - Itálie.

Na podvodech s unijními penězi se ale také významně podílejí Německo, Rumunsko a Velká Británie. V každé z těchto zemí prošetřuje Úřad pro boj s podvody nejméně 20 případů.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme