Nejvýše postavený generál USA nevylučuje pozemní nasazení vojáků v Iráku

Na půdě amerického Kongresu dnes zazní další informace o postupu Spojených států v boji proti ozbrojenému hnutí Islámský stát. Ministr zahraničí John Kerry má o krocích v Iráku a Sýrii informovat senátory. Nejvýše postavený generál americké armády před zákonodárci nevyloučil možné nasazení vojáků v pozemní akci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Irák. Domy nedaleko Mosúlu zničené po americkém náletu. Američané útočí na pozice radikálů z Islámského státu | Zdroj: Reuters

Předseda sboru náčelníků generálního štábu americké armády Martin Dempsey prohlásil, že v tuto chvíli Spojené státy nemají záměr poslat vojenské poradce působící v Iráku do pozemních bojů.

Naznačil ale, že jeho doporučení by se mohlo změnit a příslušníci speciálních jednotek by mohli při obtížných útocích stanout po boku iráckých jednotek.

Americký prezident Barack Obama minulý týden při ohlášení strategie boje proti ozbrojencům Islámského státu vyloučil pozemní operaci s tím, že se „Spojené státy nenechají zatáhnout do další pozemní války v Iráku".

Bílý dům v reakci na generálova slova uvedl, že jde o hypotetický scénář a původní záměr se nijak nezměnil.

Lenka Kabrhelová, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme