Justiční omyl? Polák, odsouzený za vraždu a znásilnění, se dostal po 18 letech z vězení

Po 18 letech se v Polsku dostal z vězení muž, který byl zřejmě neprávem odsouzený za vraždu a znásilnění. Soud ho z vězení propustil pouze podmínečně. Sami vyšetřovatelé už ale požádali o obnovu procesu.

Vratislav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Případem se bude zabývat nejvyšší soud (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Tomasze Komendu polská justice v roce 2004 pravomocně odsoudila na 25 let za vraždu a znásilnění 15leté Malgorzaty K. Ta přišla o život na Silvestra 1996 u diskotéky nedaleko Wroclawi. „Myslel jsem si, že mě za chvíli propustí. Od začátku jsem říkal, že nejsem ten, kdo by měl sedět na lavici obžalovaných,“ řekl Tomasz Komenda stanici TVN.

Komenda měl alibi, na jeho vinu ale podle soudu ukazovaly – mimo jiné – stopy DNA. Na žádost rodičů oběti prokuratura loni obnovila vyšetřování. Zadržela a obvinila pak jiného podezřelého. Pachatelé ale byli nejméně dva.

Obnovení procesu nyní projedná Nejvyšší soud. Pokud se prokáže justiční omyl, jeho viníky slíbilo ministerstvo spravedlnosti potrestat.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme