Nejznámější kavárna na Sicílii se jmenuje Wunderbar. Může za to válka

Pokud se vám stýská po létě, vydejte se na Sicílii. Tam se lidé i teď koncem října koupají. Vyhlášenou turistickou destinací je Taormina s nádhernými plážemi, překrásnou architekturou a hlavně pozoruhodnou kavárnou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sicílie | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Taormina je místem, kde ještě teď vládne léto. Je ideální turistickou destinací pro všechny, kterým nestačí jen pláž, ale chtějí ještě něco více. Co se architektury týče, tak je to naprosto úžasné místo, především se svým řeckým divadlem.

Taorminu si vybrala i řada režisérů pro natáčení svých filmů. Michelangelo Antonioni tu točil Dobrodružství, a v jedné z lagun se potápěl i Enzo ve filmu Modrá hlubina. Na konci pěší zóny najdete kavárnu, kterou navštěvovali umělci, například Tenesee Williams, Richard Burton, ale i Greta Garbo a dříve i Gothe.

Přehrát

00:00 / 00:00

V sicilské Taormině natáčel zahraniční zpravodaj Jan Šmíd

Kavárna má pozoruhodný italský název Wunderbar. „Během války byla Sicílie okupována Němci. Vojákům se tady ale tak líbilo, že po jejím skončení sem začali jezdit jako turisté. Po roce 1945 byli Němci opravdu nejsilnější klientelou a kavárnu si nazvali tak, jak sami cítili. A její název se udržel dodnes,“ říká majitel kavárny Wunderbar Peppe Siligato.

S úsměvem ještě dodává, že Němci chtěli změnit kavárnu na pivnici, ale pak sami uznali, že místní by to asi nepřijali s pochopením. A po válce už byly jejich kreativní možnosti značně omezené.

Kavárna Wunderbar si svůj název udržela dodnes, i když hlavními návštěvníky města dnes už nejsou Němci ale Rusové.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme