Nejznámější případy uvězněných Čechů v zahraničí

Češi si v zahraničních věznicích odpykávají tresty hlavně za majetkovou trestnou činnost. Ministerstvo zahraničí nemá přesná čísla o tom, kolik jich v současné době je. Mluví se ale dokonce o tisícovce lidí. Někteří z nich dostali tvrdé tresty za pašování drog.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zřejmě nejznámější čeští vězni v zahraničí jsou Emil Novotný a Radek Hanykovics - v Thajsku si odpykávají vysoké tresty za pašování heroinu. Původně dostali každý 50 let. Novotnému byl později trest snížen na necelých 43 let, Hanykovicsovi na polovinu. Tresty by si mohli časem odpykat v Česku. Písemné materiály k jejich případům už putují do Prahy.

Dalšími Čechy, kteří si odpykávají za hranicemi trest za drogy, jsou Milan Lesniak a Bronislava Paclová. Přes řecko-tureckou hranici se snažili převézt více než 30 kilogramů heroinu. Řecký soud je poslal za mříže na doživotí. Dvojice se odvolala.

Před zhruba osmi lety objevili celníci v českém autobusu v Británii 50 kilogramů heroinu. Soud řidiče poslal na 26 let do vězení. Ve Velké Británii si odpykává 16letý trest také další český řidič, v jehož voze bylo koncem roku 1997 nalezeno dokonce 68 a půl kilogramu heroinu.

Tresty v délce 15 a 14 let si už tři roky odpykávají dva čeští pašeráci také v Norsku a ve Švédsku.

Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme