Někdejší magnát Chodorkovskij odmítá u soudu další obvinění

Uvězněný ruský podnikatel Michajl Chodorkovskij odmítl obvinění, kterým čelí v dalším procesu u moskevského soudu. Po roce projednávání případu bývalý šéf ropné společnosti Jukos zahájil svou obhajobou. V ní popřel obvinění, že společně se svým obchodním partnerem Platonem Lebeděvem pral špinavé peníze a zpronevěřil ropu v hodnotě 30 miliard dolarů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michajl Chodorkovskij  a Platon Lebeděv.

Michajl Chodorkovskij a Platon Lebeděv. | Zdroj: ČTK

Podle Michajla Chodorkovského žalobci nepředložili žádný důkaz, který by potvrzoval obvinění z krádeže ropy vytěžené dceřinými společnostmi firmy Jukos.

Kdysi nejbohatší muž Ruska v současnosti odsluhuje osmiletý trest za daňové úniky, podle kritiků ho ale dostal ve vykontruovaném procesu. Za politicky motivovaný považuje Chodorkovský i současný soud, v němž mu hrozí dalších až 22 let vězení. Jak uvedl, ruské úřady ho podle jeho mínění trestají za podporu nezávislé opozice.

Proces je podle něj zároveň testem, nakolik je prezident Dmitrij Medvěděv odhodlán realizovat ohlašovanou reformu ruské justice.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme