Někdejší teroristé z RAF nemusejí do vězení za odmítnutí výpovědi

Trio bývalých teroristů Frakce Rudé armády nebude potrestáno za to, že odmítlo vypovídat proti svým spolubojovníkům. Německý nejvyšší soud zrušil rozhodnutí soudu nižší instance, který ex-teroristy poslal na půl roku do takzvané donucovací vazby. Verdikt se týká vyšetřování vraždy generálního prokurátora Siegfrieda Bubacka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrum Berlína

Centrum Berlína | Foto: Jiří Hošek

Nejvyšší soud je toho názoru, že Christianu Klarovi, Knutu Folkertsovi a Brigitte Mohnhauptovéby jejich výpovědi mohly případně uškodit ve stále otevřených případech. Trojice prominentních teroristů takzvané druhé generace RAF odmítla pomoci státnímu zastupitelství s vyšetřováním vraždy prokurátora Bubacka. Odvolávala se přitom na právo nevypovídat.

Vražda generálního prokurátora, která v roce 1977 šokovala německou veřejnost, zůstává dodnes neobjasněna. Státní zastupitelství obnovilo vyšetřování poté, co bývalý člen Frakce Rudé armády obvinil z účasti na vraždě dva své někdejší spolubojovníky.

Advokát teroristy Klara vidí v rozhodnutí nejvyššího soudu pozitivní signál, že by jeho mandant mohl být předčasně propuštěn. Klar sedí za mřížemi už 26 let.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme