Neklid a protesty v Řecku budou zřejmě pokračovat

Mladý policista utrpěl v řecké metropoli Aténách zranění při přestřelce v časných ranních hodinách. Podle dosavadních informací to má přímou souvislost se smrtí 15 letého chlapce před necelými měsícem a s následnými nepokoji v Řecku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Atény

Atény | Foto: europa.eu.int

Obnovené protesty vyústily do vážného zranění 21letého policisty. Nové je ale použití střelných zbraní. Dosud je při protestech v Aténách použili neznámí pachatelé dvakrát - poprvé před Štědrým dnem. Zřejmě šlo o samopal. Většina protestů a demonstrací je ale nenásilných a zaměřují se mimo jiné i proti těžké sociálně ekonomické situaci a stavu školství.

Studenti se mají tento týden rozhodnout jak budou v protestech pokračovat. Podle řeckých vládních informací studenti dosud okupují 100 škol, podle studentských zdrojů jich je až sedm set.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme