Několik členů NAVY SEALs dostalo trest za porušení tajemství při vývoji videohry

Sedm členů zvláštních jednotek amerického námořnictva NAVY SEALs, mezi nimiž byl i voják, který se loni podílel na zabití vůdce Al-Káidy Usámy bin Ládina, bylo pokáráno za zpřístupnění utajovaných materiálů. Spolupracovali při vývoji počítačové hry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počítačová hra Medal of Honor | Foto: Electronic Arts

Členové zvláštních jednotek NAVY SEALs patří k elitě. Jsou to tiší válečníci, které není vidět ani slyšet. Sedm z nich se na dva dny stalo placenými konzultanty společnosti, která vyvíjí známou herní sérii Medal of Honor. V tomto případě to byla hra Warfighter.

Její tvůrci chtěli, aby byla hra co nejrealističtější. Členové NAVY SEALs ale při konzultaci prý používali utajované materiály. Nevyžádali si přitom souhlas svých nadřízených. Například prozradili speciální výzbroj a výstroj, kterou používají při misích jen tyto jednotky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Několik členů NAVY SEALs čeká trest za porušení tajemství kvůli konzultacím při vývoji videohry. Téma jsme na Radiožurnálu rozebrali s komentátorem ČRo Milanem Slezákem.

„Je to záhada, protože se nejedná o pouhé zabijáky, ale o vysoce přemýšlivé a samostatné lidi,“ poznamenal komentátor ČRo Milan Slezák. „Od lidí tohoto charakteru se čeká, že budou ve skrytu a že se v žádném případě nebudou s veřejností dělit o zážitky nebo právě o detaily své práce,“ dodal.

Za tento čin byl sedmi členům elitní jednotky NAVY SEALs snížen plat o polovinu v délce dvou měsíců a hlavně dostali písemné důtky. „Což se ve většině případů v této branži považuje za konec kariéry,“ dodal komentátor.

Milan Slezák, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme