Několik lidí v kyperském letounu žilo až do nárazu

Nejméně šest lidí, kteří v neděli zemřeli na palubě kyperského letadla, bylo až do poslední chvíle naživu. Novinářům to řekl hlavní řecký soudní vyšetřovatel. Zdroje řeckého ministerstva obrany ale prozradily, že většina nalezených těl byla zmrzlá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letoun společnosti Helios Airways | Zdroj: ČTK

Kyperská policie už také prohledala kanceláře letecké společnosti Helios Airways v Nikósii. Právě tato společnost havarované letadlo provozovala. Jak uvedla řecká televize ERT, policisty zajímaly záznamy o všech čtyřech letadlech, které tato první soukromá kyperská letecká společnost vlastní. Vyžádal si je šéf vyšetřovací komise Akrivos Tsolakis.

Prezident společnosti Helios Airways Andreas Draku odmítá jakékoli pochybnosti o bezpečnosti na palubě jejích letadel. Nedělní letecké neštěstí bylo ale už několikátým incidentem během šestileté historie Heliosu. Například v roce 2004 byli tři jejich cestující hospitalizováni v Larnace poté, co v kabině letadla poklesl tlak.

Letadlo, které se zřítilo nedaleko Atén, letělo více než dvě hodiny řeckým vzdušným prostorem, aniž bylo ovládané piloty. Na palubě Boeingu 737-200 byli 104 občané Kypru, 12 Řeků, 4 Arméni a 1 Němec.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme