Několik mrtvých při výbuchu v Jeruzalémě

10 lidí zahynulo dnes ráno při sebevražedném teroristickém útoku v centru Jeruzaléma. Dalších více než 20 Izraelců bylo zraněno. 12 lidí je ve vážném až kritickém stavu. Terorista sebevrah odpálil nálož v zadní části autobusu. Zaím se nepodařilo určit, zda šlo o muže nebo ženu. Podle policejních expertů měl u sebe nezvykle velké množství výbušnin, proto se dá dnešní exploze zařadit k nejhorším za poslední tři roky. Palestinská samospráva atentát odsoudila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

exploze | Foto: EPA

Teroristický útok se odehrál nedaleko rezidence izraelského premiéra Ariela Šarona na jedné z hlavních jeruzalémských ulic. Sám premiér ale v době výbuchu v rezidenci nebyl. Podle očitých svědků tlaková vlna doslova vyhodila některé z cestujících ven.

Policie okamžitě uzavřela veškeré příjezdové cesty a prohledává celé okolí, protože podle zkušeností bývá v okolí ještě další radikál připravený k útoku. Na místo okamžitě dorazily sanitní vozy. Zdravotníci a lékaři poskytly rychlou první pomoc a odvezly všechny zraněné do jeruzalémských nemocnic.

Policie zvýšila pohotovost na celém území státu Izrael. V současné době mají bezpečnostní orgány zprávy o přípravě 55 dalších útoků.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme