Několik tisíc odborářů protestuje v Bratislavě proti úsporným opatřením

Slovenské odbory chtějí dát najevo svůj odpor k vládnímu úspornému balíčku. V Bratislavě se proto sešel protestní průvod. Lidé se bojí, že jim úsporná opatření sníží životní úroveň. Vláda počítá s přechodným zvýšením DPH o jedno procento a se zvýšením některých spotřebních daní.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrad a parlament v Bratislavě

Hrad a parlament v Bratislavě | Foto: licence Creative Commons Attribution 3.0 Unported, Denis Barthel

Jak z bratislavského náměstí Svobody informoval slovenský zpravodaj Čro Vojtěch Berger, na demonstraci se sešlo odhadem několik tisíc lidí. Nelíbí se jim úsporný balíček vlády, kterým chce slovenský kabinet ušetřit pro příští rok 1,7 miliardy eur.

„Odborářům vadí například zrušení daňových výhod na naftu, kterou používají zemědělci nebo železničáři, zvýšení spotřebních daní či zdražení dálničních známek. Radši by viděli větší zdanění luxusních výrobků. I proto se teď vydají z náměstí k sídlu slovenského parlamentu,“ přiblížil zpravodaj.

Slovensko zažilo masové protivládní demonstrace odborářů naposledy v roce 2003 za druhé vlády Mikuláše Dzurindy. Naopak v minulých čtyřech letech se proti vládě Roberta Fica nedemonstrovalo, protože Fico měl s odboráři dobré vztahy.

Vojtěch Berger, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme