Některé nemocnice v Riu nepřijímají pacienty. Nemají peníze

Na konci roku přicházejí z nemocnic olympijského Ria de Janeira varovné zprávy. Zařízení, provozovaná vládou šestnáctimilionového regionu, nemají peníze a musejí zavírat. Guvernér kvůli tomu vyhlásil stav nouze ve zdravotnictví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Injekční stříkačka (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Kvůli problémům třeba velká porodnice odmítá ženy krátce před porodem, jedno z nejlepších neurochirurgických pracovišť v Latinské Americe přerušilo provoz a centrum léčby rakoviny ruší pacientům chemoterapie.

Televize přinesla záběry z pohotovosti, kde sestra ukazuje zásuvky, v nichž by měly být jehly, obvazy, náplasti a další materiál, které jsou však prázdné.

Před zabedněnými dveřmi nemocnice na severním okraji města Ria de Janeira údajně dokonce zemřel starší muž. Nemocnice se však brání, že ho přivezli už mrtvého.

Federální ministr zdravotnictví Marcelo Castro slíbil, že zařízením, která provozuje regionální vláda státu Rio de Janeiro, mají pomoci federální nemocnice – přijmou třeba pacienty nebo pošlou léky – odbory i pacienti však upozorňují, že ani v těchto zařízeních není všechno v pořádku.

Federální vláda – jak oznámil guvernér Luiz Fernando Pezão – by měla poslat i peníze. Dvě hlavní zavřené nemocnice by tak mohly v sobotu začít opět fungovat.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme