Některé obce neplní normy EU na čištění odpadních vod

Od letošního roku by se ve městech a větších obcích měla lépe čistit odpadní voda. Zavazuje nás k tomu evropská směrnice. Na řadě míst to ale stále ještě neplatí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodovodní kohoutek | Foto: Fotobanka stock.xchng, Lance Hancock

Například v Praze se na stavbu ještě nevyhlásilo ani výběrové řízení. Rekonstrukce kanalizace a čistíren zbývá dokončit i v několika městech na severu Čech. Například ve Velkých Hamrech na Jablonecku stavební práce v tamní čistírně začaly teprve nedávno.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lenka Šumová o čističkách odpadních vod

Rekonstrukce čistírny odpadních vod ve Velkých Hamrech na Jablonecku sice začala, ale až v listopadu, a tak se práce daleko nedostaly.“ Nyní jsou stavební práce do jara přerušeny. Poté budou pokračovat a stavba bude dokončena v listopadu roku 2011,“ říká za vodárenskou společnost Dagmar Hartmarová s tím, že žádné sankce městu nehrozí, protože stavba už začala a v roce 2011 má čistírna odpadních vod už fungovat.

Ve Velkých Hamrech se letos stavěla i kanalizace. Odhadem ale dvě třetiny domů kolem ní však nejsou připojené. „S tím se bude pokračovat jakmile to počasí dovolí, tedy na jaře,“ uvedl starosta Jaroslav Najman, který zatím neví, jak bude město soukromé majitele k využití nové kanalizace a tím i čistírny motivovat.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme