Některé vlaky pod kanálem La Manche zase nepojedou

Silný vítr, na mhoha místech husté sněžení a nový teplotní rekord. Takové je počasí v těchto hodinách i na většině území Francie. Zima komplikuje dopravu na silnicích, letištích i na železnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rekonstrukce trati | Foto: Jan Rosenauer

V centrální části Francii naměřili téměř minus 21 stupňů Celsia, což je nejnižší teplota za posledních 60 let. Není divu, že v pařížských kavárnách lidé často diskutují o tom, jestli je tohle globální oteplování.

Na takové debaty ale nemají čas společnosti, které zajišťují provoz vlaků v tunelech pod kanálem La Manche mezi Francií a Velkou Británií. Až do neděle tam musejí kvůli počasí omezit provoz a některé ranní a večerní spoje úplně zrušit.

Společnost Eurostar, která se stará o provoz pod lamanšským kanálem, důrazně žádá klienty, aby cestu raději zrušili, nebo alespoň přeložili na jiné datum.

Zároveň se omlouvá za komplikace a upozorňuje, že k aktuálním změnám v odjezdech vlaků může dojít, vzhledem k počasí, i na poslední chvíli.

Milan Kopp, Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme