Někteří američtí záložníci opět dostanou povolávací rozkaz

Americký prezident George Bush souhlasil s tím, aby bylo do služby znovu povoláno dva a půl tisíce vojáků, kterým ještě nevypršela smlouva s Americkou armádou. Vynutil si to nedostatek dobrovolníků pro americké jednotky v Afghánistánu a Iráku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mariňáci nacvičují odsun raněných | Foto: USMC

Nový povolávací rozkaz může být i nemilým překvapením pro mnoho bývalých vojáků, kteří už často vykonávají civilní zaměstnání. Uzavřeli zpravidla výhodnou smlouvu s armádou na aktivní čtyřletou službu, ale k tomu platí ještě závazek, že se na ně čtyři další roky vztahuje možnost, aby je americké armáda znovu na rok povolala. Americká armáda a námořnictvo tento dodatek sice často nevyužívají, ale teď se hlásí na placenou službu stále méně zájemců.

Znovu povolaní vojáci mají nastoupit k americké námořní pěchotě a budou nahrazovat hlavně síly, které jsou stahovány z Iráku a Afghánistánu. Projdou opakovacím výcvikem a doplní chybějící místa americké námořní pěchoty u všech druhů jednotek, včetně bojových.

Celkově teď americká armáda může povolat až 59 tisíc rezervistů, kteří uzavřeli takovou smlouvu.

Milan Kopp, Alexandr Pícha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme