Někteří cizinci opouštějí Šarm aš-Šajch i Naama Bay

Tři nálože v letoviscích Šarm aš-Šajch a Naama Bay explodovaly v hotelu, kavárně a na Starém tržišti. Mezi některými turisty vypukla panika a snaží se vrátit domů. Speciál vypravila i společnost ČSA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italští turisté na letišti v Tabě, odkud 23. července odlétali domů | Zdroj: ČTK

"Byl zasažen náš symbol, naše nejkrásnější letoviska", zní z úst egyptských představitelů i obyčejných lidí, kteří v postižených místech podnikají. Nejhorší je situace ve staré části Šarm aš-Šajchu na Starém tržišti, kde explodovala jedna z náloží umístěná v automobilu.

"Byl jsem tady ve svém obchůdku v okamžiku, kdy došlo k výbuchu. Nemohl jsem nic dělat, přední stěna se zřítila, střepy létaly všude kolem," popsal zvláštnímu zpravodaji Radiožurnálu první okamžiky po atentátu 34letý Ibrahim.

Stejně dopadly i krámky a restaurace jeho sousedů. Někteří odklízeli střepy, jiní jen tak, s beznadějí i slzami v očích, seděli a dívali se na způsobenou spoušť.

Zdemolovaná auta zůstala jako němý svědek tragédie. V poledne místní uctili puštěním sirény oběti útoku, modlitby z reproduktorů na mešitách i kavárnách zněly celý večer.

Podobná situace byla i před zdemolovaným hotelem Ghazala Garden, který se policisté snažili zakrýt obřími plachtami. Na druhé straně mnoho turistů v hotelích u Rudého moře zůstalo a snaží si užít dovolenou až do konce.

Mezitím egyptská policie zatkla na Sinajském poloostrově v souvislosti s atentáty desítky lidí. Rozsáhlé razie byly zahájeny v nedělních odpoledních hodinách a pokračovaly večer. Podle agentury Reuters bylo v oblasti Šarm aš- Šajchu zatčeno 35 osob, není však jasné, zda jsou podezřelé z těsných kontaktů s atentátníky. Agentura AP hovoří o 20 zadržených poblíž místa činu, mezi nimiž jsou prý i místní beduíni. Policie všechny vyslýchá.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme