Někteří poslanci EP za dva vězněné demonstranty

Znepokojení nad zprávami o porušování lidských práv českou policií během zářijových demonstrací proti Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) v Praze a po nich vyjádřilo v dopise českému prezidentovi Václavu Havlovi 15 poslanců Evropského parlamentu (EP). Informovala o tom poslankyně EP Ilka Schröderová, podle které se signatáři dopisu snaží získat další podpisy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Schröderové, která je členkou německé strany Zelených, česká policie porušovala lidská práva osob, které zadržela při zářijových demonstracích, i mezinárodní závazky ČR. Dopis, který byl Havlovi odeslán 1. listopadu, podepsali členové poslanecké skupiny Zelených a Konfederované skupiny evropské sjednocené levice/Severské zelené levice.

Signatáři dopisu připomněli, že ve vězení zůstávají dva osmnáctiletí lidé, kteří byli zadrženi během demonstrací, a že právní zástupci obou požádali Havla o milost. „Vzhledem k nepřesvědčivým důkazům požadujeme, aby Václav Havel převzal iniciativu a propustil zbývající osoby uvězněné za demonstrací proti MMF a Světové bance,“ podotkla Schröderová. Poslanci jsou prý odhodláni vyvíjet tlak na ČR a že dopis Havlovi je jen první krok v tomto směru.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme