Nelegální imigranty z vazby pouštět nebudeme, nařídil Trump

Americký prezident Donald Trump v pátek podepsal dekret nařizující ukončit politiku, na jejímž základě jsou zatčení nelegální imigranti propouštěni z vazby, zatímco čekají na soud rozhodující o jejich statusu. Informovala o tom v sobotu agentura Reuters.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Zdroj: Reuters

Ukončit praktiku známou jako „catch and release“ (zachycení a propuštění) bylo jedním z ústředních slibů Trumpovy předvolební kampaně.

Trump: Dokud nebudeme mít zeď a náležitou bezpečnost, bude naši hranici s Mexikem hlídat armáda

Číst článek

Podle agentury Reuters tomu ale bránila mimo jiné skutečnost, že imigrační úřady doposud neměly dostatek místa, kde by zatčení mohli být drženi.

Trump v dokumentu vyzval ministra obrany Jima Mattise, aby vytvořil seznam vojenských zařízení, která by mohla být využita k zadržování nelegálních imigrantů.

Trump chce nelegální migraci omezit také výstavbou zdi na hranicích s Mexikem. Rovněž pak nařídil zrušení programu DACA vytvořeného předchozím prezidentem Barackem Obamou, jenž chrání okolo 800 000 mladých přistěhovalců, kteří se v USA ocitli jako děti. Trump pověřil Kongres, aby status těchto imigrantů vyřešil zákonem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme