Nelegální pěstitelé konopí mají v USA rekordní zisky

Ilegální pěstitelé marihuany ve Spojených státech dosahují rekordních výnosů. Jen v státě Washington jsou zisky z pěstování této drogy odhadovány na 270 miliónů dolarů ročně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marihuana | Foto: Marihuana galery

Výnosy z marihuany jsou ve Washingtonu tak velké, že pokud by se pěstovala legálně, patřila by mezi 10 hlavních komodit tohoto severozápadního státu. Jen vloni hlídky státních úřadů objevily a zlikvidovaly ve Washingtonu více než 135 tisíc rostlin marihuany, což je dvakrát více než před třemi lety.

Američtí ilegální pěstitelé drog jsou však stále vynalézavější. Pěstují marihuanu tajně na soukromých, ale i státních a federálních pozemcích, většinou nedaleko zdrojů vody, a často k rostlinám budují skryté přívody hnojiva.

Nejefektivnějším pomocníkem amerických úřadů při pátrání po rostlinách marihuany jsou helikoptéry národní gardy. Kvůli válce v Iráku jsou však výdaje na letecké vyhledávání ilegálně pěstované drogy kráceny.

Milan Kopp, Alexandr Pícha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme