Nelhala a zločin nespáchala, řekl ředitel FBI v kauze e-mailů Clintonové

Hillary Clintonová podle ředitele FBI nespáchala žádný trestný čin, když svůj soukromý e-mail využívala ke komunikování utajovaných informací. James Comey to dnes znovu zopakoval v dolní komoře amerického parlamentu. Zároveň dodal, že kandidátka na post prezidentky Spojených států během vyšetřování nelhala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maraton amerických primárek je u konce. Hillary Clintonová zvítězila ve Washingotonu | Zdroj: Reuters

Ředitel FBI James Comey podstoupil takzvané grilování ve vyšetřovacím výboru Sněmovny reprezentantů.

Na začátku výslechu ho předseda sněmovní komise nařkl z toho, že se nechal ovlivnit postavením Hillary Clintonové: „Vypadá to, že tu existují dva standardy. Zdá se nám, že kdyby se něčeho podobného dopustil běžný Američan, tak by okamžitě skončil ve vězení.“

Ředitel FBI sice připustil, že Clintonová skutečně měla na svém e-mailu tajné zprávy, i tak ji ale odmítl vydat k vyšetřování.

FBI v úterý oznámila, že soukromou e-mailovou Clintonové prošlo v době, kdy byla ministryní zahraničí, 110 zpráv obsahujících tajné informace. Zároveň obvinila ji a její podřízené z toho, že s e-maily zacházeli "nesmírně lehkomyslně".

Celou kauzu dlouhodobě využívá republikánský kandidát Donald Trump k tomu, aby Clintonovou zdiskreditoval před nadcházejícími prezidentskými volbami.

ČRo, msk, Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme