Nelíbí se jim ubytování, stěžují si na jídlo. Mezi uprchlíky v Německu se stupňuje násilí

Situace v německých ubytovnách pro uprchlíky by se mohla vymknout kontrole. V rozhovoru pro deník Bild před tím varuje předseda německých policejních odborů Reiner Wendt. Ubytovací zařízení pro migranty jsou přeplněná a často mezi nimi dochází k potyčkám. Důvody neshod jsou nejčastěji etnická nebo náboženská příslušnost přistěhovalců. Někteří uprchlíci si proto z nábytku vyrábějí improvizované zbraně.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německé ubytovny jsou přeplněné. Na snímku přespávají migranti ve sportovní hale

Německé ubytovny jsou přeplněné. Na snímku přespávají migranti ve sportovní hale | Zdroj: Reuters

Podle Wenda by Německo mohlo brzy řešit problémy nejen na hranicích. Na mnoha místech včetně Kasselu a Hamburku jsou konflikty mezi uprchlíky téměř na denním pořádku.

Útoky jsou prý dobře připravené a násilné. Při rvačkách mezi běženci se jen v uplynulém týdnu v obou zmíněných městech zranily desítky lidí.

Německý ministr vnitra Thomas de Maizière v televizi ZDF přiznal, že za konflikty mohou hlavně nedostatečné kapacity ubytoven. V přeplněných zařízeních navíc uprchlíci musejí dlouho čekat na to, než úřady rozhodnou o jejich osudu.

Je vděčný za azyl v Británii, chtěl by se ale vrátit domů. Vybudujeme novou Sýrii, plánuje mladík

Číst článek

Thomas de Maizière ale zároveň zdůraznil, že Německo dělá v souvislosti s uprchlickou krizí vše, co je v jeho silách. Uprchlíci podle něj změnili k celé situaci přístup. Ještě nedávno byli vděční za každou pomoc, někteří nově příchozí ale prý mají příliš vysoké nároky.

Stávkují, protože se jim nelíbí ubytovny, nebo si stěžují na špatné jídlo. V Německu se v září zaregistrovalo rekordních 170 000 běženců, skutečný počet je ale podle úřadů výrazně vyšší.

Obyvatelé Drahonic můžou nahlédnout do tamního detenčního střediska pro uprchlíky

Číst článek

Uprchlíci, které mají přijmout jednotlivé země EU | Foto: Český rozhlas

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme