Němce zřejmě čekají sociální škrty

Nastartovat hospodářský růst, snížit nezaměstnanost a podporovat malý a střední stav - to jsou priority příští německé vlády velké koalice konzervativců a sociálních demokratů. Vyplývá to z koaliční smlouvy, kterou dnes představili političtí vyjednavači v Berlíně. Stotřicetistránkový dokument je výsledkem čtyřtýdenních vyjednávání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Foto: AFP

Realistické cíle a duch odvahy, tak charakterizuje novou vládní koalici budoucí předseda SPD Matthias Platzeck. Dva měsíce po nerozhodných volbách se podařilo Angele Merkelové, přes řadu názorových rozdílů také ve vlastních řadách, sestavit kabinet, a to ze zástupců původních volebních soupeřů.

Hlavním úkolem první kancléřky v historii Německa bude snížit nezaměstnanost, sanovat státní dluh, reformovat ekonomiku a investovat do rozvoje. Německo musí být konkurenceschopné v prostředí sílící globalizace. Obě strany černo-rudé koalice spoléhají také na to, že sami voliči pochopí tíživou situaci a přijmou nepopulární sociální škrty.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme