Němci budou před svátky znovu stávkovat

Německo těsně před svátky zřejmě znovu ochromí nové stávky zaměstnanců ve veřejných službách. Dalšími sociálními protesty dnes pohrozil šéf odborové centály ver.di poté, co ztroskotala jednání o zvýšení platů se zaměstnavateli. Šéf odborů ver.di považuje návrhy, se kterými přišli zaměstnavatelé na poslední chvíli, za výsměch: "Naší alternativou jsou nyní stávky, protože nejsou řešením návrhy zaměstnavatelů."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výstražná stávka v Německu | Foto: ČTK/AP

Ti oproti odborářským požadavkům tříprocentního zvýšení platů navrhují jednorázovou prémii ve výši 40 eur a zvýšení platů o 0,9 procenta, koncem příštího roku o 1,2, avšak pouze pro západní Němce. To ne, říká šéf odborů a trvá zejména na zrovnoprávnění zaměstnanců ve službách na východě i na západě. Jednání vedená za obce a města a spolkové země ministrem Schillym ztroskotala přesto, že vláda nemá před blížícími se zemskými volbami v Hesensku a Dolním Sasku zájem na dalších stávkách.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme