Němci by nejraději bydleli v Mnichově nebo Frankfurtu

Němci považují Berlín za město, které není právě lákavým místem pro život. Vyplývá to ze studie, kterou si objednal týdeník Wirtschaftswoche. Kritérii bylo podnikatelské prostředí, úroveň služeb, ale také například kriminalita. V padesátce německých měst obsadil Berlín nelichotivou 48. příčku, hůře už dopadlo jen Lipsko a Halle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berlín | Foto: berlinerfernsehturm.de

Top městy, kde je příjemné žít a výhodné pracovat, jsou tradičně bavorské hlavní město Mnichov, finanční metropole Evropy Frankfurt nad Mohanem, bašta automobilového průmyslu Stuttgart, ale také Mohuč nebo Düsseldorf.

Naopak Berlínu ublížilo v minulosti rozdělení: město není schopné se samofinancovat, přesto od 90. let nedostává už spolkové dotace, čímž přišel o 35 miliard eur.

V Berlíně ale žije největší počet úředníků a politiků. Díky jejich příjmům se měsíční průměr vyšplhal na 6300 euro, což je 2,5krát více než celostátní průměr. Na druhou stranu v Berlíně sídlí dvakrát méně koncernů než v Mnichově a dokonce o třetinu méně než v Hamburgu.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme