Němci mají den k rozjímání. Na Velký pátek se netančí a zavřené jsou i obchody

Řada obchodů a diskoték v Německu dnes zůstane zavřená. I když i v Německu je znát konzumní přístup k velikonočním svátkům, který dokumentují tuny čokoládových vajíček a zajíců, dnes je v zemi den volna, který by měl patřit rozjímání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na mnoha místech Česka se konají velikonoční akce | Foto: Ivana Veselková

Německo patří mezi země, které dnešní den uznávají jako oficiální svátek. Kvůli němu zůstane zavřená řada zábavních podniků.

Část Němců však tato omezení považuje za přežitek. Patří mezi ně především majitelé klubů, kterým utíkají zisky, ale odpůrce má tato praxe i mezi levicovými a zelenými poslanci.

Omezení se liší podle toho, jak silný vliv kde má katolická církev. Třeba v Berlíně platí zákaz tance jen dnes na Velký pátek, a to mezi 4. a 21. hodinou, v Kolíně nad Rýnem platí včera a dnes a v tradičně katolickém Bavorsku zůstávají kluby a diskotéky zavřené od čtvrtka až do zítřka.

Kritice ze strany kněží se nevyhnul ani televizní program. Například hannoverský biskup Ralf Meister doslova za nechutný označil večerní program soukromé televize RTL, která uvede první díl vampíří ságy Stmívání.

Klára Stejskalová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme