Němci příliš nechápou, proč Schumacher nedostane vyznamenání

Německá veřejnost je zaskočena rozhodnutím prezidenta Köhlera, který odmítl udělit státní vyznamenání sedminásobnému mistru světa vozů formule 1 Michaelu Schumacherovi. Média se přou o to, proč hlava státu neudělí jednomu z celosvětově nejproslulejších Němců Kříž za zásluhy. Všeobecně převládá názor, že Schumacher pyká za svůj "daňový útěk" do Švýcarska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Schumacher | Foto: Steve Marshall

Část Němců nechápe, proč by měl být automobilový závodník "trestán" za život ve Švýcarsku, když takový Jürgen Klinsmann už několik let žije a platí daně v USA. Bývalý trenér německých fotbalistů přitom Kříž za zásluhy obdržel. Média poukazují na to, že soukromý život Michaela Schumachera je bez poskvrnky a taky jeho veřejná angažovanost je považována za nadstandardní.

Jeden z vůbec nejslavnějších sportovců posledních let byl klíčovou postavou úspěšné kampaně "Žádnou moc drogám," zorganizoval několik benefičních fotbalových zápasů a byl i velmi štědrým mecenášem. Německým obětem povodní věnoval milión eur a na obnovu oblastí jihovýchodní Asie zpustošených tsunami poslal 10 miliónů dolarů.

Podle Franze Wessendorfa z prezidentské kanceláře se už ovšem Schumacherovi dostalo ocenění za jeho vynikající sportovní výkony v podobě Stříbrného vavřínového listu. "Přísná kritéria pro propůjčení Kříže za zásluhy pan Schumacher zatím nesplňuje," dodal Wessendorf.

Podle médií mohly ex-pilotovi formule 1 kromě života ve Švýcarsku uškodit i některé unfair manévry na závodních okruzích.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme