Němci protestovali proti plánům na přeměnu Labe v dopravní tepnu

Hořící pochodně lemující břehy Labe, Sály i Dunaje. I tak může vypadat protest proti výstavbě nových plavebních kanálů na těchto tocích. Ve více než 40 německých městech se sešli ti, kterým se nelíbí lidské zásahy do přirozených toků.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benešův most v Ústí nad Labem a 3. povodňový stupeň

Benešův most v Ústí nad Labem a 3. povodňový stupeň | Foto: Hasičský záchranný sbor Úst. kraje

Na břehu Labe v Drážďanech se sešlo několik desítek lidí, kteří chtějí bojovat za poslední zbytky přírody.

"Máme mnohem více zkušeností se změnami říčních toků, dnes víme, co to obnáší, jaké zásahy do přírody," vysvětlila drážďanská urbanistka proč se připojila k protestům proti výstavbě jezů u Děčína.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pochodně a světla pro Labe - protesty v Drážďanech

"Čtyři až pět měsíců v roce nemohou po Labi plout lodě, protože je v něm málo vody. Jedno zdymadlo v Děčíně nevyřeší, aby se dostaly až do Hamburku, to by bylo nutné vybudovat dalších 20 až 30 plavebních stupňů na německém úseku Labe. To Němci ale nemají v plánu," popisuje Ernst Paul Dörfler ze Spolku pro ochranu životního prostředí a přírody

I další protestující se shodují v názoru, že Labe není řeka určená k nákladní dopravě.

Po skončení pochodu se protestující scházejí u sochy rytíře a předkládají argumenty, proč jim vadí plánovaná česká stavba.

"Ty plánované miliony na stavbu jezu by se měli investovat do železnice, ta je přeci mnohem ekologičtější a také efektivnější," shrnuje Paul Dörfler, který demonstrace inicioval.

Klára Stejskalová, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme