Němci se kvůli semifinále Eura dočkají mimořádných úlev v práci

Nejdřív práce, potom zábava. Toto železné pravidlo zřejmě v Německu půjde ve středu večer stranou. Semifinálový zápas fotbalového Eura proti Turecku si totiž nikdo nechce nechat ujít a jindy přísní zaměstnavatelé pro fanouškovskou vášeň ukázali pochopení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

němečtí fanoušci | Zdroj: ČTK

Vedení firem našlo s odborovými radami výjimečně snadno společnou řeč. Odpolední směna buď skončí o něco dříve, nebo si zaměstnanci boj svěřenců Joachima Löwa o postup do finále budou smět vychutnat přímo na pracovišti. "Německo to ekonomicky nepoloží," konstatoval suše předseda bavorské odnože odborového svazu IG Metall Werner Neugebauer.

Podle deníku Bild budou smět ve středu dříve z práce zaměstnanci Opelu, Porsche, Alstomu nebo ABB. U Opelu si zameškané hodiny budou muset lidé odpracovat. Osazenstvo loděnic ve Wismaru a Warnemünde bude moci přímý přenos sledovat na velkoplošných obrazovkách přímo na pracovištích.

Bezpečnostní složky jsou v plné pohotovosti

Semifinálové utkání mezi týmy Německa a Turecka slibuje mimořádný náboj. V Německu žije asi dvoumiliónová turecká menšina a bezpečnostní experti nevylučují, že by zápas mohly doprovázet výtržnosti v ulicích měst. Do centra Berlína se navíc po dvou letech vrací takzvaná "fanouškovská míle," kam se vtěsná asi půl miliónu příznivců.

Organizátoři obří akce u Braniborské brány pozvali taky turecké hudební skupiny a moderátory, aby si na své přišly oba tábory. Případným rozbrojům by měla zabránit i mimořádná bezpečnostní opatření. O něco horší to může být ve čtvrtích Kreuzberg a Neukölln s vysokým podílem tureckého obyvatelstva.

Berlínské policii se navíc zoufale nedostává personálu. V úterý a ve středu totiž německá metropole hostí konferenci o situaci na palestinských územích za účasti řady vrcholných politiků. S netradičním apelem, aby se zápas stal výrazem německo-tureckého přátelství a společné příslušnosti k Evropě, přišli vydavatelé a šéfredaktoři předních médií obou zemí.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme