Němci si k vánocům dávají nechtěné dárky

Pod německými vánočními stromky se každoročně objeví nechtěné dárky v hodnotě jedné miliardy eur. Ukázal to reprezentativní průzkum, který si nechal zhotovit aukční server eBay.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční stromeček a dárky | Foto: Rádio Praha

Dárek, nad kterým se člověk smutně pousměje nebo obrátí oči v sloup, najde pod stromečkem každý pátý Němec. Nečekaný rozdíl přitom panuje mezi muži a ženami. Muže obšťastňuje Ježíšek nesmyslnými dary v hodnotě 111 eur, zatímco u žen je to eur jen 72.

Žebříčku nechtěnosti suverénně vévodí oblečení. Něco na sebe nechce pod stromečkem najít čtvrtina německých mužů. Třetina žen by zase byla rozčarovaná z domácího elektrospotřebiče.

Pětina dotázaných Němců by nechtěný vánoční dárek vydražila na internetu. Skoro polovina lidí by ho ale jednoduše darovala někomu jinému.

Němci a vánoční stromky

Zvyk strojit o Vánocích stromeček se do světa rozšířil právě z Německa. U našich západních sousedů ale teď mívají lidé ohledně nákupu vánočních stromků dilema. Sáhnout po stromku umělém anebo přírodním?

Ekologická uvědomělost Němců je celosvětově považována za jednu z nejvyšších. Ve srovnání se smyslem pro zachování tradice ale přece jen stále zaostává. Fronty u prodejen vánočních stromků, z nichž nejlépe jdou na odbyt Nordmanovy jedle navíc napovídají, že ani finanční krize rozhodování Němců příliš neovlivnila.

Nákup vánočních stromků se už ale letos mnoha Němcům každopádně prodražil. Policie totiž začala nezvykle přísně kontrolovat, jestli jsou stromky při přepravě autem náležitě zajištěné. Při mírném provinění zaplatí řidič 35 eur, tedy zhruba cenu pěkně rostlé jedličky. Pokud by stromek dokonce ohrožoval jiné účastníky silničního provozu, policie vybírá eur 50 a uděluje i jeden trestný bod.

Jiří Hošek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme