Němci už znají obsazení nové vlády

Obsazení nové spolkové vlády je konečně na světě. Nominace za Unii oznámila designovaná kancléřka Angela Merkelová před pondělní prvním kolem koaličních rozhovorů. Dnes budou program kabinetu upřesňovat jednotlivé komise, aby se v pátek znovu sešlo velké grémium SPD a Unie. Takový týdenní scénář se bude opakovat až do poloviny listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Zdroj: ČTK

Problém Angely Merkelové se už nejmenuje SPD, ale bavorská CSU. Ta nakonec prosadila proti vůli budoucí kancléřsky svého člověka Horsta Seehofera, který se stane ministrem zemědělství a na ochranu spotřebitelů.

Podle řady pozorovatelů však současně pozice Merkelové posílila tím, že šéfem úřady kancléřství s postavením ministra bude Thomas de Maziër a počet politiků z východu tak stoupne s kancléřskou a ministerstva dopravy na tři. Šéf úřadu kancléřství je navíc tradičně silnou figurou ovlivňující komunikaci resortů a koaličních partnerů ve vládě.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme