Němci už znají totožnost všech 12 obětí útoku. Zvažují zavření mešity, do které zřejmě chodil atentátník

Německé úřady dokončily identifikaci všech dvanácti obětí pondělního atentátu na vánoční trh v Berlíně, je mezi nimi šest žen a šest mužů. Vedle Češky v německé metropoli zahynuli také Polák, jehož kamion byl k útoku zneužit, Italka, Izraelka a osm Němců, napsal na svém webu deník Der Spiegel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé pokládají květiny a svíčky nedaleko místa neštěstí v Berlíně | Zdroj: Reuters

Mezi zhruba pěti desítkami zraněných jsou spolu s Němci také občané Izraele, Španělska, Británie, Maďarska, Finska a Libanonu.

Zabitá Češka v Německu dlouhodobě pracovala. Podle české diplomacie se stala první českou obětí teroristického útoku v Evropě. Premiér Bohuslav Sobotka řekl, že se v Německu tragicky potvrdilo, že terorismus nezná hranice.

Německo bude neúspěšné žadatele o azyl deportovat do Tuniska rychleji. Reaguje tak na berlínský útok

Číst článek

Berlínské úřady v reakci na útok zároveň zvažují možnosti, jak uzavřít mešitu ve čtvrti Moabit, ke které se zřejmě hlásil i předpokládaný atentátník Anis Amri. V pátek to sdělil berlínský radní Andreas Geisel, který má na starosti vnitřní záležitosti metropole. O zákazu mešity, kterou bezpečnostní složky označují za centrum islámských radikálů, úřady jednaly už loni, k žádnému výsledku se ale nedobraly.

Mešitu provozuje spolek Fussilet 33, který podle zpráv tajných služeb vybírá peníze pro teroristické hnutí Islámský stát (IS) a který zřejmě pro IS rekrutuje nové bojovníky. O mešitu se proto dlouhodobě tajné služby zajímají.

Stanice RBB ve čtvrtek uvedla, že osm hodin po pondělním atentátu policejní sledovací kamera Amriho zachytila u mešity a že vyfotografován tam byl i dvakrát minulý týden. Šéf zemského kriminálního úřadu v Berlíně Christian Steiof ale podle německých médií na jednání radnice uvedl, že na záběrech ve skutečnosti Amri není.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme