Němci vytvořili k pádu letadla v Alpách a motivům pilota obří vyšetřovací tým

Německá policie v Düsseldorfu vytvořila speciální více než stočlenný vyšetřovací tým. Jeho úkolem je mimo jiné objasnit motiv pilota Andrease Lubitze, který úmyslně navedl letadlo německých aerolinek Germanwings k zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Týmy záchranářů prohledávají trosky letadla Germanwings | Zdroj: Reuters

Členové týmu s pracovním názvem Alpy mají za úkol detailně prozkoumat soukromý život Andrease Lubitze. Kopilot havarovaného letadla měl zatím blíže nespecifikované psychické potíže a údajně trpěl onemocněním očí, které ho mohlo připravit o práci pilota.

Vyšetřovatelé zatím nic oficiálně nepotvrdili, už dříve však našli v Lubitzově bytě pracovní neschopenku, kterou pilotovi vystavil jeho lékař a kterou muž svému zaměstnavateli nepředal.

Speciální tým musí také sbírat vzorky DNA u příbuzných více než 70 německých obětí a další indicie, které by pomohly identifikovat jejich ostatky na místě neštěstí ve francouzských Alpách.

Stroj spadl v úterý 24. března dopoledne, při neštěstí zahynulo všech 150 lidí na palubě.

Příbuzným každé z obětí poskytly aerolinky Germanwings 50 tisíc eur, které by lidem měli pomoci překonat období bezprostředně po tragédii. Nad to vyplatí z pojistného odškodnění za způsobenou smrt. A příbuzní dostávají i psychologickou podporu.

Týmy záchranářů prohledávají trosky letadla Germanwings | Foto: Reuters

Pavel Polák, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme