Němci zveřejní další analýzy krmiva kontaminovaného dioxiny

Kvůli dioxinům ve vejcích a masu v Německu zakázalo mnoho evropských zemí jejich dovoz. V samotném Německu dioxinový skandál každým dnem narůstá do větších rozměrů. Dnes by měly být známy další analýzy kontaminovaného krmiva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté v areálu firmy Harles und Jentzsch | Foto: ČTK

Tvrdý trest pro všechny viníky dioxinové aféry žádá ministryně pro výživu Aignerová. Jde podle ní o naprostou bezohlednost spojenou s gaunerským chováním.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodajka ČRo v Berlíně Klára Stejskalová ve Světě o deváté.

Nebezpečnou látku v krmivu objevily úřady ve 13 z 16 spolkových zemích. Proti firmě Harles a Jenztsch byla vznesena nová obvinění pro podezření z podvodů a daňových úniků.

Pod palbou kritiky se ocitla i spolková vláda. Spotřebitelské organizace ji viní z nedostatečné kontroly potravin a stranění zájmům výrobců krmiv.

„Například podle Greenpeace je v Německu přes sedmnáct set firem, které vyrábějí krmivo. Kontrolovány jsou tak maximálně jednou za rok,“ přiblížila zpravodajka ČRo v Berlíně Klára Stejskalová.

Laboratoře by dnes měly zveřejnit podrobné analýzy testů. Přesto už v neděli byl zrušený zákaz prodeje pro 3000 německých farem.

Dnes se má případem také zabývat Evropská komise. „A bude určitě trvat dlouhou dobu, než se podaří důvěru vrátit,“ poznamenala Stejskalová.

Klára Stejskalová, Martin Hromádka, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme