Povodně v Německu mají podle policie nejméně 158 obětí. Voda po deštích stoupla i na hranicích s Českem

Počet obětí ničivých povodní v Německu se vyšplhal na 158. Informovala o tom podle AFP policie. Nejvíce postiženou spolkovou zemí je Porýní-Falc, která nyní hlásí 110 mrtvých. Vestfálsko zvýšilo počet obětí na 46, dvě oběti hlásí Bavorsko. Policie vyjádřila obavu, že počet obětí se bude dál zvyšovat. Přívalové deště v sobotu způsobily záplavy i ve východní části Saska u hranic s Českem, v jihovýchodní části Bavorska a na západě Rakouska.

Praha (Aktualizováno: 18:40 18. 7. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy poskytly po silných deštích i východ Německa

Záplavy poskytly po silných deštích i východ Německa | Foto: Michael Probst | Zdroj: ČTK / AP

Do Porýní-Falce přijede v neděli německá kancléřka Angela Merkelová. V sobotu oblasti postižené přírodní katastrofou navštívil německý prezident Frank-Walter Steinmeier.

Zničené domy, zabahněný nábytek, převrácená auta. Obyvatelé města Ahrweiler odklízí škody z povodní

Číst článek

Silné deště působí problémy také v dalších evropských zemích, včetně České republiky. Záplavy měly dopad mimo jiné na železniční spojení mezi Českem a Německem.

Záplavy na východě

V Saském Švýcarsku podle listu Sächsische Zeitung místy spadlo i více než sto litrů vody na metr čtvereční. Obzvlášť postižené jsou obce Neustadt, Sebnitz, Bad Schandau, Reinhardtsdorf-Schöna a Gohrisch u hranic s Českem. Úřady varovaly před „silnými záplavami“.

V Bavorsku vydatné lijáky postihly především město Berchtesgaden a jeho okolí. Místní hasiči hlásí zaplavené ulice a sklepy. Několik domů museli evakuovat kvůli sesuvům svahů.

Jen několik kilometrů od Berchtesgadenu, na rakouské straně hranice, zaplavila voda historické centrum města Hallein, které leží jižně od Salcburku. „Situace je velmi napjatá až dramatická,“ uvedl policejní mluvčí. Protipovodňové zábrany postavili i v Salcburku podél řeky Salzach.

Tento týden postihly silné bouře a následné záplavy západ Německa, jih Nizozemí nebo jihovýchod Belgie. Celkem si na západě Evropy vyžádaly 180 lidských životů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme