Německá CDU chce víc usilovat o přízeň voličů v bývalé NDR

Jak získat nazpátek přízeň voličů v bývalé Německé demokratické republice? O tom se v Drážďanech radily špičky Křesťansko-demokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové. Právě na východě Německa by se v příštím roce mohly rozhodovat volby do Spolkového sněmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Foto: Jiří Hošek

Angela Merkelová ve svém vystoupení nezastírala přetrvávající rozdíly mezi západem a východem země, který ale podle ní skrývá obrovský potenciál a dynamiku. Šéfka CDU i spolkové vlády přiznala, že bývalá NDR stále potřebuje "speciální řešení" pro své problémy. Merkelová doufá, že během dvaceti let by se východní část Německá mohla k západu země definitivně přimknout.

Durynský premiér Dieter Althaus přiznal, že jeho strana podcenila vývoj v postkomunistické Die LINKE. Tato strana je teď podle některých průzkumů nejsilnější politickou silou v bývalé NDR.

Saský ministerský předseda Stanislaw Tillich pak zdůraznil, že CDU by neměla opakovat chyby z volební kampaně roku 2005. Podle něj musejí křesťanští demokraté brát víc ohled na zvláštnosti východu Německa.

Jiří Hošek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme