Německá CDU rozhodne o osudu šéfa své frakce, který přišel o doktorský titul

Němečtí politici si nemohou být jisti svými akademickými tituly. Tedy v případě, že část svých doktorských prací opsali, nebo neuvedli správně citace. Křesťanští demokraté v Berlíně dnes budou rozhodovat o osudu šéfa své frakce, kterému Univerzita v Postupimi odebrala doktorský titul. Nejnovějšímu podezření čelí dokonce spolková ministryně školství Annette Schavanová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tužka na klávesnici | Foto: Stock.xchng

Německým univerzitám záleží na dobrém jménu. V případě, že se podezření z plagiátorství prokáže, neváhají titul politikům odejmout.

Potkalo to někdejšího populárního ministra obrany Guttenberga, který nakonec pod veřejným tlakem rezignoval i na svou funkci. O titul přišel liberální europoslanec Chatzimarkakis a někteří další politici.

Univerzita v Düsseldorfu začala teď přezkoumávat i disertační práci ministryně školství Annette Schavanové z roku 1980. A to pouze na základě anonymního blogu, který upozornil na to, že Schavanová neměla ve své práci věnované pedagogice dostatečně uvedené zdroje.

Klára Stejskalová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme