Německá dvojice pašovala z Česka pervitin. Ukryla ho do kebabu

Německý pár zadržený policií si možná gratuloval, jak je vynalézavý. Drogu ukryl do kebabu. Policisté balíčky ale i tak našli. Oba podezřelí totiž přitáhli pozornost policistů i dalšími převáženými věcmi.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kebab (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Vše se odehrálo v pondělí odpoledne při kontrole ve vlaku, který krátce předtím přejel česko-německý hraniční přechod mezi Pomezím nad Ohří a Schirndingem, uvedl server Bayern 24. Údajní pašeráci drog, 23letá Němka a 35letý Němec, u sebe měli paralyzéry ve tvaru rtěnky a baterky, které jsou v Německu zakázané.

Policisté se na ně proto zaměřili důkladněji. Našli během prohlídky několik sáčků s pervitinem v zabaleném kebabu. Dále se ukázalo, že na ženu z Bádenska-Württemberska byl už dříve vydaný zatykač. Oba podezřelí jsou teď ve vazbě.

Pervitin je v Německu oblíbený hlavně kvůli své nízké ceně. V závislosti na regionu stojí gram syntetické drogy asi 80 až 120 eur, což je v přepočtu asi 2 až 3 tisíce korun. Německé úřady uvádějí, že pervitin se do Německa dostává skoro výhradně z českých laboratoří. Nejvíc je rozšířený v zemích, které sousedí s Českem – v Sasku a v Bavorsku, ale čím dál častěji se objevuje i v dalších spolkových zemích a ve velkých městech. 

Helena Berková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme