Německá justice se zabývá minulostí ministra zahraničí

Na vyšetřování ministra zahraničí Joschky Fischera zareagovali němečtí politici rozdílně. Sám Fischer, který je podezřelý z křivé výpovědi v procesu s teroristou Kleinem, rezignovat nehodlá a má podporu i rudozelené vládní koalice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opozice CDU-CSU ale požaduje, aby se ministrovou minulostí zabýval parlamentní vyšetřovací výbor. Justici dal k šetření zelenou Spolkový sněm, jehož imunitní výbor nechal uplynout 48hodinovou lhůtu k podání námitky proti rozhodnutí prokuratury. Důvodem vyšetřování je rozpor ve vyjádřeních Joschky Fischera a bývalé členky frakce Rudé armády Margit Schillerové. Terčem kritiky se staly rovněž rozporuplné výpovědi ohledně Fischerovy účasti na konferenci Organizace pro osvobození Palestiny v roce 1969 v Alžíru. Podle šéfa bavorské CSU Stoibera je nepřípustné, aby byl ministrem zahraničí politik, který tehdy podpořil protiizraelskou rezoluci.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme