Německá justice se zabývá minulostí ministra zahraničí

Na vyšetřování ministra zahraničí Joschky Fischera zareagovali němečtí politici rozdílně. Sám Fischer, který je podezřelý z křivé výpovědi v procesu s teroristou Kleinem, rezignovat nehodlá a má podporu i rudozelené vládní koalice.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opozice CDU-CSU ale požaduje, aby se ministrovou minulostí zabýval parlamentní vyšetřovací výbor. Justici dal k šetření zelenou Spolkový sněm, jehož imunitní výbor nechal uplynout 48hodinovou lhůtu k podání námitky proti rozhodnutí prokuratury. Důvodem vyšetřování je rozpor ve vyjádřeních Joschky Fischera a bývalé členky frakce Rudé armády Margit Schillerové. Terčem kritiky se staly rovněž rozporuplné výpovědi ohledně Fischerovy účasti na konferenci Organizace pro osvobození Palestiny v roce 1969 v Alžíru. Podle šéfa bavorské CSU Stoibera je nepřípustné, aby byl ministrem zahraničí politik, který tehdy podpořil protiizraelskou rezoluci.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme