Německá kancléřka Merkelová čelí stále silnější kritice své vlastní strany

V německé křesťansko-demokratické unii CDU roste nespokojenost s prací kancléřky a předsedkyně strany Angely Merkelové. Nová vlna kritiky se spustila poté, co v posledních průzkumech veřejného mínění ztratila CDU a sesterská CSU další dvě procenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Foto: Jiří Hošek

Více myslet na zájmy CDU a méně na velkou koalici. Tak by se dala shrnout kritika na adresu Angely Merkelové. Nejznámější tváří tábora partajních buřičů je ministerský předseda Bádenska-Württemberska Günther Oettinger.

Ten týdeníku Spiegel řekl, že "musí být zřejmé, že kapitola velké koalice se uzavřela a že CDU musí jasně zformulovat, jakou politiku hájí". Oettinger si myslí, že se CDU v období finanční krize nebezpečně profiluje coby strana podporující politiku zestátňování.

Taky místopředseda poslanecké frakce ve Spolkovém sněmu Wolfgang Bosbach se obává, že by křesťanští demokraté mohli přijít o konzervativní voliče.

Podle nejnovějšího průzkumu televize ARD se nedávná dvouciferná propast mezi stranami křesťanské unie a sociálními demokraty "smrskla" na pouhých 5 procent.

Jiří Hošek, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme