Německá kancléřka Merkelová je pro další sankce vůči Rusku

Země Evropské unie jsou proti vojenské pomoci Ukrajině. Vyslání zbraní do země vyloučil francouzský prezident Francois Hollande i německá kancléřka Angela Merkelová. Obě země ale chtějí podpořit nové sankce proti Rusku. Podle Merkelové je chování Moskvy nepřijatelné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá kancléřka Angela Merkelová je přesvědčená o nutnosti nových sankcí vůči Moskvě (archivní foto) | Zdroj: Reuters

„Tento konflikt se nebude řešit pomocí armády - to říkám od začátku a jsem o tom hluboce přesvědčená. Ale nemůžeme akceptovat chování Ruska, a proto je podle mě nutné připravit nové sankce. “

„Nevýhody, které z toho pro nás mohou vyplynout, nejsou tak závažné jako to, co by se mohlo stát, kdybychom neudělali nic,“ zdůraznila Angela Merkelová.

O schválení zbrojní pomoci Ukrajině žádají Washington přední američtí zákonodárci. Senátoři označují nejnovější kroky Ruska za agresi a žádají razantní zpřísnění sankcí.

Babiš podpořil Sobotkův postoj k sankcím. Ty dosavadní podle něj nezabraly

Číst článek

V názoru na další sankce Evropské unie vůči Rusku nejsou jednotní předsedové českých koaličních stran. Zatímco předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek vnímá tvrdší opatření jako jedinou možnost, premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD s jejich podporou váhá. Jeho postoj dnes podpořil i předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Američtí senátoři vyzývají Washington k vyzbrojení Ukrajiny

Číst článek

Podle ruského prezidenta Vladimira Putina by k řešení krize na východě Ukrajiny mohl přispět vznik nového státu, který by „ochránil legitimní zájmy tamních obyvatel“.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov později výrok korigoval s tím, že Putin jen vyzval k rozhovorům o uspořádání na Ukrajině a že ukrajinský východ má zůstat součástí Ukrajiny.

mkp, Olga Kořánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme